Foos Roots Logo

Středočeská Rosengart liga

Týmová soutěž s mnoha nej se hraje v České republice od konce minulého století. Rosengart liga je svým formátem unikátní i ve světovém měřítku. Jedná se o nejdéle hranou ligovou soutěž u nás a za tu dobu hrálo Rosengart ligu tisíce hráčů. V nejlepších týmech v první lize pak pravidelně nastupují čeští reprezentanti. Prakticky každý hráč bere ligu jako nejlepší průpravu na velké české i mezinárodní turnaje. Vyvrcholením ligové sezóny bývá M ČR družstev, kde je vždy báječná atmosféra.

Ligový tým tvoří minimálně čtyři hráči. Liga se hraje systémem doma a venku. Výhodou domacího prostředí je kromě domácího stolu také nasazení, kdy domácí kapitán píše hráče jako druhý. Za každý tým odehrají tři hráči zápasy jednotlivců a dalších šest zápasů dvojic. Technickou disciplínou je 2 ball roller ball hraný se dvěma míčky současně. V nižších ligách než je první, si mohou zvolit hráči týmovější hru čtyři na čtyři. Pokud se po deseti zápasech nerozhodne o vítězi, hrají se penalty. Za vítězství v základní hrací době si tým připisuje 3 body. Pokud dojde zápas do penalt, připisuje si tým dva či jeden bod.

Nové týmy začínají hrát v divizích a podle schopností mohou postupovat do vyšších lig. Mnoho hráčů hraje Rosengart ligu dvacet a více let. Kromě lásky k fotbálku si váží možností sejít se s přáteli, popovídat si a kvalitně si zahrát.

Chtěl bys zkusit založit tým a ochutnat báječnou atmosféru Rosengart ligy? Neváhej se nám ozvat na email……

Aktuální výsledky ligy