Foos Roots Logo

O nás

Fotbálkový spolek Roots (Regional Organisation of Table Soccer dále jen Roots) vznikl 19. března 2020. Hlavním cílem spolku je propagace a rozvoj stolního fotbálku a organizace soutěží na území České republiky. Spolek plynule navazuje na činnost ČFO (České foosballové organizace), kde v minulosti působila většina členů spolku Roots a budovala tuto organizaci od jejích počátků, což mimo jiné dokládá legendární fotbálkový časopis Trefa, který je na tomto webu volně ke stažení.

Roots úzce spolupracuje s českou firmou Rosengart. Její profesionální stolní fotbaly jsou hráči vysoce ceněny nejen u nás, ale i u foosballových světových hvězd. 
Výkladní skříní spolku Roots je pak ligová soutěž týmů, která se hraje nepřetržitě od roku 1999. Rosengart ligu družstev hrálo či aktivně hraje tisíce hráčů stolního fotbálku a prakticky všichni světoví hráči z ČR se shodnou, že není lepšího fotbálkového tréninku, než právě tato soutěž. Její unikátní formát nemá ve světě obdoby a je i vysoce ceněn u mezinárodní fotbálkové federace ITSF, se kterou Roots a firma Rosengart spolupracuje od doby jejího vzniku. 
Pokud vás baví stolní fotbálek, chcete se v něm nadále zlepšovat a potkat nové kamarády, neváhejte nás oslovit či přijít na některý námi pořádaný turnaj.